WSPÓŁPRACA

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zapytanie ofertowe 3'/2012 Drukuj
piątek, 27 lipca 2012 09:16

W uzupełnieniu zapytania ofertowego nr 3/2012 oraz złożonych przez oferentów ofert, Międzychodzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Międzychodzie przy ulicy Sikorskiego 21A, informuje iż zmniejsza zakres prac ze względu na ograniczony budżet inwestycji. Prosimy o nadesłanie oferty uzupełniającej uwzględniającej następujący zakres robót i dostaw objętych zamówieniem:

Przedmiotem zamówienia jest wymiana istniejącego rusztu łuskowego w  kotle WR 5-022 na ruszt taśmowy  typu średniego RTS z koszem węglowym.

Zakres robót obejmuje:

1. Dostawę kompletnego rusztu wraz z instalacjami powietrza podmuchu i powietrza wtórnego razem z wentylatorami (wykorzystanie istniejących falowników jeżeli to możliwe).

2. Demontaż istniejącego rusztu, instalacji podmuchu oraz instalacji powietrza wtórnego (materiał z demontażu do wykorzystania na potrzeby zamawiającego jako części zapasowe).

3. Wykonawca musi przewidzieć wykonanie prac budowlanych związanych z posadowieniem nowego rusztu np. remont leji szlakowych szt-2, ścian bocznych i wykonanie uszczelnień przyrusztowych.

4. Demontaż kosza węglowego oraz  istniejącej zasuwy klinowej pod zasobnikiem opału.

5. Montaż nowego rusztu wraz z instalacjami podmuchu i  powietrza wtórnego. Do montażu nowego rusztu można wykorzystać istniejące fundamenty kotła WR -5 pod warunkiem, iż wykonawca udzieli gwarancji i weźmie odpowiedzialność, że obecne fundamenty posiadają odpowiednią nośność dla nowego rusztu na podstawie własnych obliczeń i sprawdzeń stanu istniejących fundamentów.

6. Odtworzenie zdemontowanego obmurza, izolacji i innych elementów w obrębie dolnej części kotła, zdemontowanych w zakresie niezbędnym do wymiany rusztu z materiałów Wykonawcy oraz doszczelnienie kotła jako całości.

Dodatkowo Wykonawca – opcjonalnie poda osobno koszt wykonania nowego sklepienia przedniego z zastosowaniem konsol żaroodpornych o podwyższonej zawartości chromu z zastosowaniem kształtek andaluzytowych oraz ścian bocznych, suszenie i wypalanie obmurzy i sklepienia zgodnie z DTR obmurza.

7. Montaż zasuwy typu szpilkowego  wraz z podłączeniem  kosza węglowego do zasobnika węgla - do napędu rusztu należy wykorzystać  istniejący napęd NB- 250 z falownikiem.

8. Opracowanie dokumentacji technicznej zawierającej; dokumentację techniczno-montażową rusztu, dokumentację uruchomienia i obsługi rusztu, harmonogram przeglądów i remontów rusztu.

9. Przeprowadzenie rozruchu próbnego na zimno 24h i rozruchu na gorąco 72h.

10. Zlecenie przeprowadzenia badania sprawności rusztu oraz sprawności kotła w celu osiągnięcia docelowej mocy kotła i jego najwyższej sprawności niezależnej firmie zewnętrznej posiadającej aktualną akredytację.

11. Roboty winny zostać zrealizowane zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym, Prawem ochrony środowiska, Ustawą o odpadach, Ustawą o badaniach i certyfikacji, wymaganiami i przepisami UDT oraz wymaganiami Zamawiającego. Kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, posiadające wymagane prawem uprawnienia i są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.

Nowy kompletny ruszt łuskowy powinien spełniać następujące wymagania:

1. Wymiary rusztu powinny być dostosowane do istniejącej zabudowy kotła.

2. Wymagana sprawność paleniska rusztu powinna być nie mniejsza niż 95%, obciążenie cieplne 900kW/m2, sprawność kotła po wymianie rusztu wraz ze skrzynią powietrzną i doszczelnieniu kotła jako całości nie mniej niż 85% w zakresie obciążenia 20%-100%. Zawartość tlenu w spalinach za kotłem 6-8%.

3. Ruszt powinien być przystosowany do spalania miału węglowego M II A typ. 31.2 - 32.1 klasy minimum 21/18/1,0.

4. Skrzynia powietrza powinna być wyposażona w szczelne strefy z indywidualnym doprowadzeniem powietrza i obejmować całą powietrznię czynną rusztu - konstrukcja spawana. Musi być dostosowana do automatyki procesu spalania. Konstrukcja stref powietrza z indywidualnym doprowadzeniem powinna zapewnić równomierny jego rozkład na całej szerokości rusztu i umożliwić utrzymanie nadciśnienia w strefach rusztu na poziomie min. 600 Pa przy znamionowym obciążeniu kotła. Każda strefa powinna posiadać punkt pomiarowy.

5. Kolektor powietrza podmuchowego powinien posiadać zasuwy regulacyjne do każdej strefy osobno o liniowej charakterystyce przepływu , przystosowane do zastosowania pełnej automatyki.

6. Pokład rusztu powinien posiadać łańcuch typu t 64 z tulejami wykonanymi z materiału 40H. Ponadto:

- łubki łańcucha ze stali stopowej obrabiane cieplnie do twardości 30-40 HRC,

- rolki d = 45 z preta ulepszane cieplnie do twardości 40 do 50 HRC,

- tulejki nawęglane, hartowane i odpuszczane do twardości 40 do 50 HRC, zagniatane punktowo w czterech miejscach,

- pręty ndystansowe d = 12 ze stali 37 HS lub zamiennej,

- rusztowiny z żeliwa ZlCr 0,8.

Na zastosowane materiały części pokładu Wykonawca dostarczy stosowne atesty materiałowe.

7. Kosz węglowy z warstwownicą zalaną betonem żaroodpornym.

8. Zasuwy popiołowe rusztu powinny być zamontowane w każdej strefie i uruchamiane z poziomu palacza.

9. Wał przedni ułożyskowany na łożyskach tocznych z kołami zębatymi dzielonymi.

10. Wał tylny (bęben obrotowy) ułożyskowany tak samo jak przedni, powinien posiadać możliwość regulacji położenia w płaszczyźnie poziomej.

11. Ściana przednia rusztu z drzwiczkami stalowymi pionowymi bez szyb oraz drzwiczkami pokrywy skośnej z szybami hartowanymi.

Wymagania i informacje dodatkowe:

1. Uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń związanych z etapami budowlanymi w ramach obowiązujących przepisów prawa polskiego.

2. Realizacja warunków określonych w opiniach, uzgodnieniach, decyzjach, pozwoleniach.

3. Przeprowadzenie badań i prób, wykonanie dokumentacji technicznej – branża elektryczna i AKPiA zasilania i sterowania rusztu i instalacji powietrza podmuchowego należy podłączyć  w istniejący układ w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym. Dopuszcza się wykorzystanie istniejących przetwornic po ich przeglądzie i konserwacji.

4. Wykonanie niezbędnych prac budowlanych związanych z wprowadzeniem rusztu na halę kotłów  oraz zagospodarowanie terenu budowy.

5. Przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji rusztu.

6. Przeglądy i serwis w okresie udzielonej gwarancji.

7. Wykonawca zobowiązuje się udzielić co najmniej 10-letni okres dostępności części zapasowych i zamiennych podlegających zużyciu eksploatacyjnemu.

Termin wykonania zamówienia: 30 listopad 2012 roku.

Kryterium wyboru oferty - cena.

Sposób komunikowania - telefon, faks, email, zaleca sie przeprowadzenie wizji lokalnej.

Termin związania ofertą - 30 dni, może ulec zmianie na wniosek Zamawiającego.

Wykonawców prosimy o przesłanie oferty na adres biura Spółki lub pocztą email na adres sekretariat@mpec-miedzychod.pl do dnia 04.09.2012 r. godzina 15.00.

 

Międzychodzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o.

ul. Sikorskiego 21A, 64-400 Międzychód

NIP: 595-000-00-52

tel. 95 748 2936, 95 748 2937       fax. 95 748 38 82